O przedszkolu

Przedszkole Publiczne nr 6 w Głoskowie funkcjonuje cały rok od dnia 1 września do 31 sierpnia, z wyjątkiem przerw ustalonych przez Organ Prowadzący. Przedszkole jest pięciooddziałową placówką, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:30.
Czas pracy przedszkola wynosi 11 godzin dziennie, w tym 5 godzin przeznaczonych na realizację podstawy programowej, która odbywa się w godzinach 8:00 – 13:00.
Obecnie do przedszkola uczęszcza 120 dzieci są to 3, 4 i 5-latki.

Poszczególne grupy wiekowe:
  • Grupa I 3–latki
  • Grupa II 3-4-latki
  • Grupa III 4-latki
  • Grupa IV 5-latki
  • Grupa V 6-latki

Przedszkole posiada duży i nowocześnie urządzony plac zabaw. Do dyspozycji dzieci mają: piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie, drewniane konstrukcje do wspinaczek , domki, stoliki, oraz liczne mniejsze zabawki ogrodowe. Dysponujemy jasnymi, przestronnymi oraz estetycznie i kolorowo urządzonymi salami zabaw. Każda sala ma bezpośredni dostęp do łazienki. Dodatkowo w budynku znajdują się:

• pomieszczenia administracyjno – biurowe: gabinet dyrektora, sekretariat, pokój intendenta, pokój logopedy - pokój terapii metodą integracji sensorycznej, pokój nauczycielski;
  • 2 łazienki przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych;
  • 1 łazienka ogrodowa;
  • platforma dla osoby niepełnosprawnej;
  • 4 pomieszczenia na pomoce dydaktyczne;
  • kuchnia wraz z magazynami i zmywalniami;
  • szatnie dla dzieci i personelu;
  • 6 pomieszczeń porządkowych;
  • magazyn sprzętu ogrodowego;
  • pomieszczenia piwniczne.

ZAPEWNIAMY:

• wyjazdy na wycieczki
  • teatrzyki
  • spotkania z ciekawymi ludźmi
  • udział w konkursach i zawodach
  • udział w uroczystościach przedszkolnych
  • udział w akcjach charytatywnych.

Informacje dotyczące pracy przedszkola

1. Przedszkole jest otwarte codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30- 17:30.
  2. Bezpłatne wychowanie i opieka jest realizowana w godz. od 8.00 do godz. 13.00
  3. Miesięczna odpłatność za godziny płatne wynosi 1 zł godzinę.
  4. Rodzice uiszczają dobrowolną składkę na Radę Rodziców.
  5. Wpłat dokonujemy przelewem na konto przedszkola do 10 -go każdego miesiąca.
  6. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 8 zł.
  7. Dzieci korzystają z 4 posiłków przygotowywanych na miejscu:
  • 9.00 - śniadanie,
  • 10:30 - II śniadanie