Piknik “Bezpieczna droga do szkoły”

W niedzielę 24 września na piaseczyńskim rynku w godzinach 12.00-15.30 odbędzie się piknik “Bezpieczna droga do szkoły”. Wydarzenie w całości poświęcone bezpieczeństwu na drodze dedykowane jest dorosłym, młodzieży i dzieciom, mieszkańcom naszej gminy. Początek roku szkolnego to bardzo dobra okazja aby zwrócić Państwa uwagę na tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze. Przygotowaliśmy specjalny program, urozmaicony interaktywnymi stanowiskami i symulatorami który mamy nadzieję zainteresuje zarówno uczniów jak i rodziców. Będą także konkursy z nagrodami, warsztaty i prezentacje. Naprawdę warto spędzić ten dzień rodzinnie na piaseczyńskim rynku. Poniżej przedstawiam scenariusz wydarzenia i gorąco zachęcam do udziału.
W programie:
- stanowiska Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie: policyjny radiowóz i motocykl, badanie stanu trzeźwości, materiały i urządzenia do badania przyczyn wypadków i zdarzeń drogowych, daktyloskopia dla najmłodszych, Krajowa Mapa Zagrożeń, programy: „Moja Komenda”, „Dzielnicowy Bliżej Nas”
- 12:30 spotkanie z Wojciechem Pasiecznym – Biegłym z zakresu badania skutków i wypadków drogowych
- 13:00 spotkanie z Przedstawicielem Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: program „Lotos – Mistrzowie w Pasach”, poprawne zapinanie pasów, jazda w fotelikach
- symulator dachowania samochodu, symulator wystrzału poduszki powietrznej, alkogogle
- warsztaty udzielania pierwszej pomocy, pokazy z wrakiem auta
- prezentacja samochodu pożarniczego
- SPP Fight Club Bartłomiej Mendak: unikalny system walki wręcz, pokazy Krav maga, MMA Thai Boxing, Rosyjska sztuka walki
- miasteczko rowerowe dla dzieci
- znakowanie grawerem rowerów
- stanowisko kominiarzy
- 14:00 finał konkursu plastycznego dla szkół podstawowych „Bądź Widoczny, Bądź Bezpieczny”