Spotkanie z leśniczym

W dniu 13 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Leśniczego. Na początku spotkania nasz gość przedstawił się dzieciom, opowiedział kim jest leśniczy i zaprezentował swój mundur. W dalszej części opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Przedszkolaki poznały zwyczaje wybranych zwierząt, ich wygląd oraz zobaczyły skórę dzika. Gość zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się w lesie podczas spaceru. Przypomniał dzieciom, iż w lesie nie należy m.in.: hałasować, wyrzucać śmieci na ściółkę leśną, zrywać i niszczyć roślin, dokarmiać i głaskać dzików.
Pan Leśniczy poprosił przedszkolaków, by przed wejściem do lasu pamiętały o tym, że są w nim tylko gośćmi i dlatego powinny przestrzegać zasad właściwego zachowania się. W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły Panu Leśniczemu drobny upominek, a gość obdarował je kolorowankami i maskotkami. Serdecznie dziękujemy Panu Leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody.
Relacja 2017-12-19, 17:26 | autor: Magdalena Kisiel