Działalność gminnych przedszkoli od września.

Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ, GIS, oraz UMiG w Piasecznie przedszkola będą działały według określonych wytycznych.
Miesiąc wrzesień ze względu na powrót dzieci po wakacjach i ich obecność w wielu miejscach w Polsce i za granicą chcielibyśmy potraktować jako miesiąc podwyższonego ryzyka.
Chcielibyśmy zapewnić dzieciom i pracownikom możliwie maksymalne warunki bezpieczeństwa. dlatego przedszkola będą działały w podwyższonym reżimie sanitarnym.
• Prosimy również rodziców nie pracujących aby w miesiącu wrześniu nie przyprowadzali dzieci do przedszkola. Prośba ta jest podyktowana warunkami , które musi spełnić przedszkole a mówią one o metrach koniecznych do zapewnienia na jedno dziecko, w związku z tym liczebność grup przedszkolnych powinna być mniejsza. Dajmy szansę rodzicom pracującym.
• Prosimy również rodziców o wypełnienie oświadczenia dostępnego w przedszkolach celem zaplanowania organizacji pracy przedszkola i posiłków dla dzieci. Oświadczenia prosimy składać do dnia 27.08. poprzez e-mail: przedszkole-gloskow@wp.pl
• Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku nie odbędą się dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci.
• Wciąż obowiązuję zakaz wchodzenia osób trzecich do budynków przedszkolnych w tym rodziców. Odstępstwem będzie pierwszy tydzień w którym rodzice dzieci trzyletnich lub nowych będą mogli towarzyszyć dziecku do momentu wejścia dziecka na salę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Konieczność poddania się mierzeniu temperatury u rodzica, dezynfekcji rak oraz założenie maseczki.
• Wszystkie gminne przedszkola będą otwarte w godzinach 7.00- 17.00
• Dzieciom będzie mierzona temperatura przy wejściu, dyrektor placówki może odmówić przyjęcia dziecka w sytuacji podwyższonej temperatury
• W miesiącu wrześniu nie będą organizowane żadne wyjścia dzieci poza placówki, nie będą też zapraszani do przedszkola goście i nie będą prowadzone zajęcia dodatkowe, wynika to ze względów bezpieczeństwa i konieczności ograniczenia dostępu do przedszkola osób trzecich.
• Dzieci nie mogą przynosić zabawek do przedszkola.

W trosce o dzieci i pracowników prosimy rodziców o wyrozumiałość i ścisłą współpracę. Odpowiedzialne zachowanie dorosłych z pewnością zminimalizuje możliwość zarażenia się wirusem zarówno dzieci jak i pracowników przedszkoli.

Pliki do pobrania:
Komunikat 2020-08-21, 10:42 | autor: Dominika Cibicka